Wykłada w Katowicach. Policjant Tomasz Dzierga przejedzie na rowerze przez 16 państw. Dla Weroniki i Mirosława [Zdjęcia]

Kamil Zatoński
20.05.2023w Katowicach

Już po raz trzeci wykładowca Szkoły Policji w Katowicach, kom. Tomasz Dzierga, wyruszył na wyprawę rowerową. Trasa będzie przebiegała przez 16 państw i swój finał będzie mieć w Grecji. W tym roku zbiórka pieniędzy prowadzona jest dla 10-letniej Weroniki oraz 62-letniego Mirosława.

piknik policyjny

Tomasz Dzierga i jego szczytny cel

To już trzecia wyprawa rowerowa policjanta kom. Tomasza Dziergi. Tym razem celem jego podróży jest Grecja. Do pokonania ma trasę przebiegającą przez 16 państw, a wszystko po to, aby zebrać pieniądze i wesprzeć w leczeniu chorą dziewczynkę - Weronikę oraz 62-letniego Mirosława. 10-latka od urodzenia ma niedotlenienie lewej strony mózgu i prawostronne porażenie mięśni. Mirosław z kolei jest ofiarą wypadku komunikacyjnego, spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę. Każda zebrana złotówka pomoże im w rehabilitacji, której bardzo potrzebują.

Tomasz Dzierga i pożegnanie na specjalnym pikniku

Organizatora akcji przed blokiem przy ulicy Wróbla żegnało wiele osób, które kibicują mu w tym szczytnym celu. Jego start został połączony z piknikiem, na którym można było poznać specyfikę pracy różnych służb mundurowych. W tym roku wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem przez prezydenta Siemianowic Śląskich. Poszerzyła się też liczba darczyńców, którzy ufundowali słodkie, i nie tylko, poczęstunki.

Policjanci z siemianowickiej komendy, wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Szkołą Policji w Katowicach, rozdawali na stanowisku profilaktycznym wiele przydatnych gadżetów, związanych z bezpieczeństwem. Szczególną uwagę policjanci i strażnicy przywiązywali do widoczności pieszych i osób poruszających po drogach jednośladami, zachęcając do noszenia elementów odblaskowych.

Wyprawa rowerowa idealnie wpisała się w Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tegorocznej edycji głównym założeniem jest bowiem promowanie poruszania się pieszo, na rowerach, hulajnogach oraz komunikacją miejską.

21 zdjęć

Tomasz Dzierga. Pożegnalny piknik sąsiedzki

Uczestnicy pikniku mogli także przyjrzeć się z bliska pracy służby więziennej, służby ochrony kolei, straży miejskiej, straży pożarnej oraz ratownictwa wodnego. Maskotki - tygrysek Meritum, kangurzyca Tosia oraz baśniowe postacie z Legendii, umilały czas najmłodszym. Starsi uczestnicy mogli podziwiać samochody rajdowe, rosomaka i przypomnieć sobie, jak wyglądały dawniej radiowozy. Był również symulator hamowania, na którym można było przekonać się, jak ważna jest jazda w pasach bezpieczeństwa.

Kom. Tomasz Dzierga, w asyście przedstawicieli różnych służb mundurowych, podmiotów, instytucji i fanklubów, opuścił swoje rodzinne miasto i tym samym rozpoczął zaplanowaną trasę, którą można śledzić w mediach społecznościowych.

Fundacja "Ja jadę, Ty pomagasz" którą założył policjant, uruchomiła zbiórkę on-line, gdzie można wpłacić pieniądze na leczenie Weroniki oraz Mirosława.

Panie Tomaszu - trzymamy kciuki!

Zobacz także

Możemy być z nich dumni. Policyjny patrol z Katowic najlepszy w województwie śląskim! [Zdjęcia]
Możemy być z nich dumni. Policyjny patrol z Katowic najlepszy w województwie śląskim! [Zdjęcia]
w Katowicach

Możemy być z nich dumni. Policyjny patrol z Katowic najlepszy w województwie śląskim! [Zdjęcia]

do góry