GKS powalczy o tytuł Mistrza Polski! Wygrany pojedynek z Cracovią

Mateusz Terech
21.03.2023Sportowe

Za nami ostatnie starcie o awans do finału Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie pomiędzy GKS-em Katowice a Comarch Cracovią. 21 marca na lodowisku w Krakowie GKS pokonał Cracovie i tym samym powalczy o tytuł Mistrza Polski. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla GKS Katowice.

GKS Katowice hokej

GKS Katowice powalczy o tytuł Mistrza Polski

Aktualizacja:

Mamy to! Hokeiści GKS Katowice pokonali rywali z Comarch Cracovia. Nasi hokeiści powalczą teraz o tytuł Mistrza Polski!

Pierwsza tercja rozegrana została na korzyść GKS Katowice. Gola w 15 minucie strzelił Brandon Magee. W drugiej tercji bramkę dla GKS-u strzelił Hampus Olsson (38 minuta). Trzecia i ostatnia tercja zakończyła się zwycięsko dla GKS-u Katowice. Grzegorz Pasiut strzelił bramkę w 56 minucie, a Olsson w 58 minucie.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 4:0

Wcześniej informowaliśmy:

Trwa walka o finał PHL

Na wtorek, 21 marca, zaplanowano ostatnie spotkanie półfinałowe pomiędzy Comarch Cracovią i GKS-em Katowice. Po sześciu spotkaniach pomiędzy obydwoma zespołami jest remis 3-3. Katowiczanie na własnym lodowisku byli o krok od zakończenia rywalizacji w meczu numer 6. Na zakończenie każdej z trzech tercji na tablicy wyników był jednak remis, a o wszystkim zdecydowała bramka byłego hokeisty GieKSy, Patryka Wronki, który w dogrywce ustalił wynik spotkania na Satelicie na 5-4 dla Cracovii.

O wszystkim zadecyduje więc siódme spotkanie, które zostanie rozegrane na lodowisku w Krakowie. Cracovia była liderem PHL po fazie zasadniczej tego sezonu, z kolei GKS Katowice ma szansę obronić tytuł Mistrza Polski sprzed roku.

To już kolejny etap fazy play-off PHL, z udziałem GKS Katowice, w którym do rozstrzygnięcia potrzebnych jest komplet spotkań. Wcześniej hokejowa GieKSa w siódmym spotkaniu pokonała w ćwierćfinale JKH GKS Jastrzębie 4-3.

Remis 3-3 jest także w rywalizacji drugiej pary półfinałowej. Po sześciu spotkaniach nadal nie wiadomo, czy o tytuł zagrają hokeiści GKS-u Tychy, czy Re-Plast Unii Oświęcim. Ostatnie spotkanie półfinałowe tych drużyn odbędzie się w środę, 22 marca.

Wielki finał Mistrzostw Polski w Hokeju. Rywalizacja GKS Katowice-GKS Tychy w TVP Sport!

Hokeiści GKS Katowice przegrali z Comarch Cracovią. Jest jeszcze szansa na finał! [ZDJĘCIA]

Znów remis pomiędzy GieKSą a Cracovią. Zacięta rywalizacja w półfinale PHL

Hokejowa GieKSa w półfinale PHL. Po 7 meczach wygrywa ćwierćfinał z JKH GKS-em Jastrzębie